Uwaga, NOWY CENNIK w 2022 roku
cennik usług noclegowych - domki |
cennik wypożyczenia sprzętu wodnego |
cennik usług noclegowych - hotel + wyżywienie |
cennik pozostałych usług |
Uwaga, NOWY CENNIK w 2022 roku
cennik usług noclegowych - domki |
cennik wypożyczenia sprzętu wodnego |
cennik usług noclegowych - hotel + wyżywienie |
cennik pozostałych usług |
Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego "AGRYKOLA" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej WCSM Agrykola.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
WCSM Agrykola, Mysliwiecka 9, 00-459 Warszawa. Budynek trudny do zlokalizowania dla osób słabowidzących . Schody zewnętrzne do recepcji umieszcone w taki sposób , by nie zawężały trasy wolnej od przeszkód w ciągu pieszym. Liczba stopni 8, wysokość stopnia 13 cm, szerokość użytkowa 120 cm, długość poziomej płaszczyzny na początku i na końcu pochylni 150 cm, wysokość krawęzników 10 cm, poręcze na wysokości 75 cm, drugiej brak, część chwytna oddalona od sciany min. 5 cm, brak pasów fakturowych, . Schody zewnętrzne do sztni : szerokość użytkowa 120 cm , , wysokość stopnia 13/14 cm. Budynek został podzielony na strefy pożarowe , na wszystkich są umiewsczone plany ewakuacji, budynek wyposażony w oświetlenie awaryjne, i oznakowany znakami ewakuacyjnymi, Zapewniono informację o rozkładzie pomieszczeń w pozstaci tablic tyflograficznych ( w formir wizualnej i dotykowej w alfabecie Braille'a), Wszystkie drzwi wewnetrzne zostały oznaczone wizualnie oraz w alfabecie Braille'a , w recepcji zainstalowana została pętla indukcyjna - oznaczona w widocznym miejscu, krawedzie pierwszego i ostatniego stopnia schodów wewnetrznych oznaczono zgodnie z wymogami w kontrastowym kolorze w każdym biegu, w budynku jest winda , wolna przestrzeń przed wejściem do kabiny : 250/400 , wewnątrz windy poręcz , brak różnicy poziomów kabiny podłogi i posadzki, brak informacji dźwiękowej o lokalizacji windy, Pomieszcenia : pokoje o podwyzszonym standardzie nr. 232, 231, 234, sekretariat spełnia wymagania dla osób o specjalnych potrzebach, Ewakuacja : czytelna informacja , plan ewakuacji: tak, wyznaczone miejsce zbióki : TAK , system powiadamiana alarmowego : tak. Na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawych
Wnioski prosimy przesyłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rekrutacja: https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/vacatio-parents/main.action
Harmonogram rekrutacji http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/placowki-oswiatowo-wychowawcze
Grafik zajęć: Rok szkolny 2021/22
Warszawska oświata to nie tylko przedszkola i szkoły, ale także placówki wychowania pozaszkolnego, które proponują profesjonalne zajęcia dla dzieci i młodzieży w wielu miejscach Warszawy.
Placówkami wychowania pozaszkolnego nazywamy:pałac młodzieży, młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie, międzyszkolne ośrodki sportowe, ognisko artystyczne oraz pozaszkolne placówki specjalistyczne ulokowane poza Warszawą.
Warszawskie placówki proponują zajęcia artystyczne i sportowe, organizują imprezy plenerowe
i środowiskowe, festyny, w tym integracyjne, warsztaty, happeningi, akcje, konkursy, igrzyska, turnieje, festiwale, wystawy, festiwale, przeglądy, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne, wycieczki czy konferencje. Placówki oferują możliwość obcowania z kulturą, oferują pomoc w nauce szkolnej, prowadzą programy profilaktyczne. Zajęcia organizowane są w wyspecjalizowanych pracowniach i na nowoczesnych placach zabaw. Fachowi instruktorzy, motywują i uczą, budzą talenty, rozwijają zdolności, zachęcają do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania zainteresowań.
Po zmianach w prawie oświatowym, dotyczącym między innymi rekrutacji do placówek oświatowych,
Biuro Edukacji wprowadziło nabór do placówek wychowania pozaszkolnego z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji, który umożliwia w wygodny sposób zapisy na zajęcia pozalekcyjne.
Rekrutacja jest prosta! Wystarczy zalogować się na stronie internetowej wybranej placówki, zapoznać się z ofertą rekrutacji na zajęcia na rok szkolny 2015/2016, wprowadzić dane dziecka lub swoje, jeśli masz 18 lat i wybrać dowolną liczbę interesujących zajęć!
Pałac Młodzieży od 60 lat kształci i wychowuje dzieci i młodzież, bawi i uczy kolejne pokolenia, wzbogaca zainteresowania i rozwija zdolności. Proponuje zajęcia, imprezy, konkursy. W tym roku zaprasza na zajęcia na odnowionej, pięknej pływalni. (www.pm.waw.pl)
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, ulokowane na Starym Mieście, od 25 lat zaskakuje artystycznymi propozycjami dla najmłodszych i trochę starszych. Swoją działalność prowadzi, organizując zajęcia edukacyjne – w tym plastyczne, literackie, teatralne. Młodzież tworzy pod kierunkiem doświadczonych artystów plastyków, literatów, aktorów i reżyserów. Co roku CSEK wystawia widowisko musicalowe podczas Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych FOSA.
W salach wystawowych widzowie mają możliwość poznania twórczości artystów amatorów
i profesjonalistów. (www.scek.pl)
Młodzieżowe Domy Kultury znajdują się w 5 dzielnicach miasta (Bielany, Mokotów, Ochota, Śródmieście i Wola). Swoją wieloletnią tradycję łączą z nowymi formami edukacyjnymi, organizując interesujące zajęcia edukacyjne, konkursy, wystawy, konferencje, spotkania, warsztaty, imprezy środowiskowe, festiwale, przeglądy, wernisaże, wystawy. Każda placówka ma swoją specyfikę, warto zajrzeć na strony internetowe MDKów. (www.mdk.waw.pl); (mdk-mokotow.pl/dom-kultury); (www.mdkbielany.pl); (www.mdk-muranow.waw.pl); (mdkochota.edu.pl); (www.mdkandersena.pl); (www.zwpek.pl); (www.centrumszegedynska9a.pl).
Ogniska Pracy Pozaszkolnej to ośrodki znajdujące się w dzielnicach: Mokotów, Praga Południe, Ochota i Żoliborz. Placówki zapewniają nie tylko opiekę i bezpieczeństwo, ale też wsparcie i pomoc dla rodzin. Realizują programy profilaktyczne, organizują letnią i zimową opiekę oraz atrakcyjny program spędzenia czasu wolnego od nauki. Zapraszają na imprezy okolicznościowe, konkursy, uroczystości, festyny, w tym integracyjne, wycieczki, koncerty, teatrzyki itp.. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą: (www.opp1.waw.pl); (www.opp2.waw.pl); (www.opp3.waw.pl); (www.opp4.waw.pl); (www.ognisko175.edu.pl); (www.oppzoliborz.waw.pl); (www.opp70.szkolnastrona.pl); (www.sp264.internetdsl.pl).
Ogrody Jordanowskie położone wśród zieleni, dysponują bezpiecznymi placami zabaw. Profesjonalna kadra zapewnia wypoczynek, rozrywkę, sport, zabawę. Prowadzi zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia, ale także pomaga w wyrównywaniu zaległości szkolnych. Ogrody proponują zajęcia, konkursy, przeglądy, turnieje, festiwale, warsztaty, happeningi i festyny. Organizują: wystawy, koncerty, imprezy plenerowe i środowiskowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach: (www.ogrodjordanowski.pl); (www.ogrodjordanowski3.szkolnastrona.pl); (www.zwpek.pl); (oj7.szkolnastrona.pl); (www.oj8.edu.pl).
Międzyszkolne Ośrodki Sportowe to prężnie działające jednostki, wychowujące znanych
i podziwianych sportowców. Pięć MOS-ów ulokowanych jest na Ochocie, Pradze Południe, Śródmieściu i Woli. Ośrodki oferują profesjonalne szkolenia sportowe, prowadzą programy, przygotowują do udziału w turniejach. Przy ośrodkach działają kluby sportowe, w których utalentowani wychowankowie mają szansę uczestniczyć w profesjonalnych zawodach. Warto zajrzeć na strony internetowe, by poznać dyscypliny i osiągnięcia sportowe Ośrodków. (mos2.pl); (www.mos3.pl); (moswola.pl); (www.mosochota.waw.pl); (www.agrykola-noclegi.pl).
Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” od ponad 60 lat prowadzi zajęcia dla młodych ludzi, zainteresowanych historią sztuki i rozwojem swoich talentów plastycznych. Profesjonalna kadra wspiera młodzież w odkrywaniu pasji, wrażliwości i zrozumieniu sztuki. Działają pracownie malarstwa, rysunku, rzeźby, ceramiki, tkaniny artystycznej, biżuterii, grafiki komputerowej i wiedzy o sztuce. Ognisko organizuje wystawy, wernisaże, koncerty, targi, biennale, plenery. Ognisko przygotowuje też młodzież na uczelnie artystyczne. Hasłem: "I Ty możesz być artystą" ognisko zaprasza młodzież niepełnosprawną ruchowo do pracowni ceramicznej oraz uzdolnioną muzycznie młodzież niedowidzącą i niewidomą do pracowni muzycznej. (www.nowolipki.edu.pl)
ZAPISZ SIĘ ZAPRASZAMY
Już od 1 czerwca 2015 roku
Odkryj swoje pasje
Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego „ŁAZIENKOWSKA”
to miejsce, w którym powstaje sztuka, realizowane są projekty, rozwijane zainteresowania i pasje. Uczestnicy zajęć są inspirowani do poszukiwań, odkryć i pobudzania wrażliwości na piękno. MDK słynie z zespołu „Fasolki” i znakomitych zajęć z edukacji ekologicznej. (www.mdk.waw.pl)
Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów” to najstarsza placówka. Jej historia sięga 1862 roku. MDK zaprasza na zajęcia i konkursy o różnorodnej tematyce, od gotowania poprzez kulturystykę, do archeologii i malarstwa. (mdk-mokotow.pl/dom-kultury)
Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” edukuje i wychowuje od ponad 60 lat. Kadra wykorzystuje najnowsze osiągnięcia pedagogiki zabawy, różne techniki plastyczne, muzyczne i teatralne. Organizując warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, imprezy środowiskowe, współpracując ze szkołami, przygotowując młodzież do egzaminów na uczelnie artystyczne doświadczeni pedagodzy, wśród których są animatorzy kultury i czynni artyści zostają w pamięci na długie lata. (www.mdkbielany.pl)
Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida od początku swojego istnienia prowadzi autorskie zajęcia edukacji kulturalnej. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z grafiki komputerowej, tańca i animacji. Prowadzone są także zajęcia z zakresu, czytelnictwa, kultury materialnej , tradycji i obyczajów. „Wydajemy własną książkę” to konkurs, dzięki któremu w placówce powstała biblioteka pełna książek, których autorami są dzieci i młodzież. (www.mdk-muranow.waw.pl)
Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota” od ponad 50 lat wpisuje się w przestrzeń kulturalną dzielnicy, MDK oferuje różne formy zajęć stałych (taneczne, teatralne, plastyczne, muzyczne, sportowe, komputerowe), warsztatowych (m.in. Niezależny Miesięcznik Młodzieży „Korniszon”) i klubowych (m.in. Klub profilaktyczno-rozwojowy „X”) oraz imprezy i konkursy, które pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności oraz wrażliwość artystyczną i osobowość, są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze. (mdkochota.edu.pl)
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak powołany w 1959 r. realizuje zajęcia o różnorodnej tematyce, oferuje interesujące zajęcia podczas letnich i zimowych wakacji. MDK organizuje przeglądy, wernisaże, spektakle dla uczestników od 4 roku życia, w tym także zajęcia integracyjne dla dzieci
i młodzieży niepełnosprawnej i o specjalnych potrzebach edukacyjnych. (www.mdkandersena.pl)
Młodzieżowy Dom Kultury jako część Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej pragnie stworzyć każdemu uczestnikowi szansę na kreatywne, oryginalne działania, pozytywnie wpłynąć na rozwój jego wyobraźni i wrażliwości, pomóc w odniesieniu sukcesu. Aktywność twórcza rozwijana jest w różnych pracowniach m.in.: makramy, ceramicznej, tańca, komputerowej, mikromodelarstwa, historii wojskowej czy modelarstwa. Prowadzone są warsztaty kreatywności oraz twórczych poszukiwań. (www.zwpek.pl)
Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej od 6 lat prowadzi warsztaty, kluby i imprezy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Realizując zadania z zakresu edukacji kulturalnej, przygotowuje młodych ludzi do aktywnego odbioru sztuki i czynnego udziału w życiu kulturalnym. (www.centrumszegedynska9a.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 oferuje różne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ramach pomocy najmłodszym realizuje program „Chronimy dzieci” i podejmuje działania na rzecz ochrony dzieci przed przemocą. Wydaje gazetkę „Super Jordanek” oraz organizuje festyny, spotkania, zapewnia opiekę
i atrakcyjny program w czasie ferii i wakacji. (www.opp1.waw.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 prowadzi zajęcia dla uczestników w wieku przedszkolnym
i szkolnym. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i dobrowolne, a placówka zaprasza na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia oraz doskonalące różne umiejętności. (www.opp2.waw.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 zaprasza uczestników w różnym wieku na zajęcia w trakcie roku szkolnego, ferii i wakacji. Wśród propozycji można odnaleźć zajęcia takie jak: „Eksperymenty na wesoło”, „Ogniste Skrzaty”,Jujitsu czy Scrabble. Placówka prowadzi zajmuje się także profilaktyką związaną z przemocą wobec dzieci. (www.opp3.waw.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 od ponad 40 lat proponuje zajęcia, które rozwijają uzdolnienia wychowanków i wyrównują szanse edukacyjne. Uczy radzenia sobie z napięciami pojawiającymi się
w trudnych sytuacjach. Kształtuje podstawowe nawyki współżycia społecznego oraz umiejętności gospodarowania wolnym czasem. Duży nacisk kładzie na aspekty wychowawcze i profilaktyczne. Dodatkowo organizuje integracyjne festyny, wieczornice oraz poradnictwo dla rodziców w ramach wspierania wychowawczej funkcji rodziny. (www.opp4.waw.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” to miejsce, w którym kadra pracuje zgodnie z zasadą zaufania, wspólnego działania i wspólnego sukcesu. Przyjazną atmosferę tworzą nauczyciele, rodzice i dzieci. Do ogniska zaprasza się uczestników w wieku od 7 do 18 lat. (www.ognisko175.edu.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz” utworzone w styczniu 1998 r. proponuje zajęcia w sali: komputerowej, plastycznej, muzycznej i gimnastycznej. Proponuje zajęcia przedmiotowe, witrażu
i ceramiki, zajęcia z bajkoterapii i sportowe. Opiekunowie nie tylko uczą, ale dają radość, możliwość zaprezentowania swoich dokonań i satysfakcję ze wspólnego działania. (www.oppzoliborz.waw.pl)
Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy SP 264 zaprasza nazajęcia w godzinach popołudniowych. Oferta placówki zawiera szereg ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży, w kategorii: sportowe, artystyczne, naukowe i Miasteczko Ruchu Drogowego. Uczestnicy korzystają m.in. z siłowi, wydają gazetkę pn. „Zebra”, grają w szachy. Kadra ogniska pomaga uczniom w nauce. (www.sp264.internetdsl.pl)
II Ogród Jordanowski to budynek z salami dydaktycznymi i sportowymi wyposażonymi do gry
w tenisa stołowego, bilard i grę „piłkarzyki”. Ogród dysponuje rozległym terenem rekreacyjno-sportowym z amfiteatrem, boiskami, sprzętem i urządzenia zabawowymi oraz torem wrotkowo-rolkowym, który jest dostępny przez cały rok kalendarzowy.
Oferta zajęć Ogrodu skierowana jest do dzieci oraz młodzieży. Proponowane przez placówkę zajęcia dają możliwość wypoczynku, zabawy, rozwoju uzdolnień oraz wyrównywania zaległości szkolnych. (www.ogrodjordanowski.pl)
III Ogród Jordanowski prowadzi stałe zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz otwarte imprezy, akcje, zawody, festiwale, warsztaty, happeningi i festyny. Organizuje różne formy wypoczynku zimowego
i wakacyjnego. Stwarza warunki do rozwoju intelektualnego młodzieży szczególnie utalentowanej
w różnych dziedzinach nauki, sztuki, techniki itp., a także służy pomocą w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych wychowanków. (www.ogrodjordanowski3.szkolnastrona.pl)
V Ogród Jordanowski jako część Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej jest placówką, w której każdy uczestnik może odnieść sukces, proponowane tutaj zajęcia dają radość, uczą mądrości i spełniają twórcze marzenia. Profesjonalna kadra dba o dobre relacje, uczy wiary we własne siły i odpowiedzialności. Ogród proponuje zajęcia: sportowo-rekreacyjne, plastyczne, komputerowe, kreatywności. (www.zwpek.pl)
VII Ogród Jordanowski to rozległy teren wśród zieleni, na którym znajdują się boiska rekreacyjno – sportowe, górka saneczkowa, amfiteatr i plac zabaw. Dzieci i młodzież korzystają z zajęć sportowo - rekreacyjnych i świetlicowych, natomiast starsi mieszkańcy Pragi mogą odpoczywać wśród zieleni. Ogród zaprasza do „Klubiku Maluszka i Mamy” oraz seniorów na zajęcia "NORDIC WALKING"
w ramach programu "Trening i Relaks"
Dla dzieci i młodzieży organizowane są zajęcia artystyczne i sportowe oraz akcje, warsztaty
i spotkania tematyczne. (oj7.szkolnastrona.pl)
VIII Ogród Jordanowski zaprasza do nowego, funkcjonalnego obiektu, na którym znajdują się: skate park, bulodrom, place zabaw oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej
i siatkówki. VIII Ogród to także obiekt rekreacyjno – sportowy „Syrenka 4” oraz korty tenisowe.
Organizowane są tu igrzyska, turnieje i zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. (www.oj8.edu.pl)
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2, który działa od ponad 55 lat, prowadzi szkolenie sportowe w sekcjach wioślarskiej, żeglarskiej i windsurfingu. W ośrodku prowadzony jest program „Energia Sailing” oraz impreza „Wioślarska Liga Podstawówek”. Filia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nr 2, w której odbywa się część praktyczna zajęć, znajduje się w nad Zalewem Zegrzyńskim, w Zegrzu Południowym. (http://mos2.pl)
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 3 im. Janusza Kusocińskiego VARSOVIA działa od 1959 roku. MOS dysponuje pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią oraz kortami tenisowymi. Ośrodek jest organizatorem licznych imprez sportowych, m.in. ,,Graj jak Robert Lewandowski", czyli najsłynniejszy wychowanek MOSu nr 3. Oprócz zajęć rekreacyjnych prowadzone jest szkolenie sportowe w takich dyscyplinach jak:piłka nożna, ręczna i siatkowa, fitness i tenis. Dzieci i młodzież mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, uczestnicząc w całorocznych zajęciach oraz rozgrywkach ligowych i turniejach.(www.mos3.pl)
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 6 „WOLA" istnieje od 1965 roku. Ośrodek dysponuje halą sportową, w której prowadzi szkolenie w sekcji piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Zaprasza chętnych od 10 roku życia, którzy chcą nauczyć się profesjonalnie grać. (moswola.pl)
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 7 propaguje sportowy oraz rekreacyjno - zdrowotny sposób spędzania wolnego czasu, wpływając na poprawę zdrowia i sprawności fizycznej młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 21.00. Placówka promuje koncepcje pracy oparte na najnowszych metodach treningowych, wieloletniej praktyce i wysokokwalifikowanej kadrze nauczycielsko - trenerskiej. Ośrodek posiada: halę sportową, basen, siłownię oraz dwie mniejsze salki do ćwiczeń korekcyjnych i prowadzi sekcje sportowe. W placówce działa Centrum Korekcji Wad Postawy. Organizowane są również imprezy okazjonalne, turnieje piłki ręcznej i koszykówki, zawody dla przedszkoli (Olimpiada Przedszkolaków), akcja "Lato w mieście" i "Zima
w mieście".(www.mosochota.waw.pl)
Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola zasługuje na miano kolebki sportu warszawskiego, w 1908 roku placówka uzyskała zezwolenie na uprawianie sportów. Od roku 2005 młodzież korzysta z nowego kompleksu boisk do gier zespołowych. Klub zaprasza do dwóch sekcji chłopców uprawiających piłkę nożną w wieku 7 lat i ręczną od 10 roku życia. Wychowankiem Agrykoli jest znany piłkarz Wojciech Szczęsny.Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego dysponuje bazą noclegową, salami konferencyjnymi, zaprasza do restauracji i proponuje profesjonalny catering,
a także oferuje odnowę biologiczną i rehabilitację. (www.agrykola-noclegi.pl)
1. KORZYSTANIE Z OBIEKTÓW ZA ZGODĄ DYREKCJI WCSM „AGRYKOLA”.
2. Wejście na boisko jest równoznaczne z przyjęciem i przestrzeganiem regulaminu.
3. Dzieci i młodzież korzystają z obiektów wyłącznie pod opieką nauczyciela lub prawnych opiekunów.
4. Osoby dorosłe oraz dzieci z rodzicami korzystają z obiektów na własną odpowiedzialność.
5. Pierwszeństwo w korzystaniu obiektu maja grupy WCSM Agrykola.
6. Warunkiem korzystania z boisk sztucznych jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego. Na boiskach dopuszcza się obuwie z małymi korkami z tworzywa sztucznego oraz obuwie typu halowego.
7. Bez zgody Dyrekcji na terenie placówki oświatowej obowiązuje zakaz filmowania, nagrywania, robienia zdjęć do celów publicznych.
8. Na terenie obiektów sportowych zabrania się:
- Wykorzystywania boisk i sprzętu sportowego do innych celów niż ich przeznaczony,
- Wchodzenia i wieszania się na bramkach, koszach i ogrodzeniu,
- Wprowadzania zwierząt,
- Palenia papierosów, rozpalania ognisk,
- Wnoszenia i spożywania alkoholu lub innych środków odurzających,
- Wjeżdżania rowerami, wrotkami i innymi pojazdami.
9. Od 1 listopada boiska wielofunkcyjne – NIECZYNNE. Korzystanie z obiektów na własną odpowiedzialność.
Dyrektor WCSM Agrykola
Dyrektor WCSM Agrykola
zwane dalej Centrum jest publiczną placówką oświatowo – wychowawczą, instytucją edukacyjną m.st. Warszawy.
Centrum tworzą:
Podstawowym zadaniem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego jest upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku, zapewnienie uczniom opieki wychowawczej, informacji krajoznawczo – turystycznej oraz miejsc noclegowych dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich osób akceptujących regulamin schroniska.
Zadania realizujemy w oparciu o wygodną i nowoczesną bazę noclegową, odpowiednio wyposażone sale konferencyjne oraz odnowę biologiczną. Kompetentna i wysoko wykwalifikowana kadra zawsze reaguje na potrzeby naszych gości, zapewniając możliwie najwyższy poziom usług.
UCHWAŁA NR LIX/1872/2022 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY Z 20 stycznia 2022 r. w sprawie zamiaru przekształcenia SSM nr 2 - EDSM w Warszawie , ul, Smolna 30 w Warszawie, ul. Długa 18/20 wchodzącego w skład Zespołu Pacówek - EDSM w Warszawie , ul. Długa 18/20 - do pobrania
Q: Kiedy można dokonać rezerwacji ?
A: Rezerwacji można dokonywać nawet kilka miesięcy wcześniej, to samo dotyczy grup zorganizowanych. Bliżej terminu rezerwacji prosimy oczywiście o potwierdzenie rezerwacji.
Czy przed przyjazdem należy wpłacić zadatek, jak można dokonać opłaty za pobyt ?
Wpłata zadatku dotyczy grup zorganizowanych. Osoby indywidualne mogą zapłacić kartą bądź gotówką w dniu przyjazdu. Nocleg też może zostać opłacony przed przyjazdem na podstawie faktury Proforma. Płatność tylko w polskiej walucie.
Kto może nocować w schronisku ?
Osoby indywidualne, grupy zorganizowane, młodzież szkolna z opiekunami, osoby niepełnoletnie bez opiekunów ( pod warunkiem dostarczenia zgody opiekuna na pobyt i danymi kontaktowymi).
Jaki dokument należy okazać przy meldowaniu?
Należy mieć przy sobie ważny dokument ze zdjęciem , może być to dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja ( w przypadku uczniów).
W jakich godzinach można się zameldować?
Doba hotelowa rozpoczyna się od godziny 14.00 i trwa do godziny 12:00 następnego dnia. W wyjątkowych sytuacjach pokoje mogą zostać udostępnione wcześniej oczywiście jeżeli będą gotowe do użytku.
Czy jest możliwość wystawienia paragonu bądź faktury VAT za nocleg?
Tak, przy opłaceniu noclegu gość dostaje paragon ewentualnie fakturę VAT, jeżeli wcześniej podał pełne dane do rachunku.
Czy w przypadku uczniów, studentów obowiązują zniżki?
Tak, w przypadku uczniów, studentów, nauczycieli obowiązują niższe ceny , warunkiem jest ważna legitymacji. W przypadku zorganizowany grup szkolnych z opiekunami proponujemy dodatkowo jeszcze niższe ceny.
Iloma miejscami dysponuje obiekt ?
Dysponujemy 112 miejscami. Z podziałem na standard schroniskowy i hotelowy.
Ile pokoi jest w standardzie hotelowym ?
Dysponujemy 11 pokojami jednoosobowymi, 12 pokojami dwuosobowymi, 2 pokojami trzyosobowymi, 2 apartamentami .
Ile pokoi, sal jest w standardzie schroniskowym?
W części schroniskowej dysponujemy 7 pokojami wieloosobowymi ( 4,5 lub 6 miejsc) oraz salami 8-osobową i 20-osobową .
Jakie jest wyposażenie pokoju w standardzie hotelowym?
W pokoju jest łazienka, telewizor, telefon ( z wyjątkiem pokoju trzyosobowego).
Jakie jest wyposażenie pokoju w standardzie schroniskowym?
W pokojach wieloosobowych są łóżka, pościel, szafki na rzeczy osobiste. W salach wieloosobowych nocleg jest na materacach, pościel jest wliczona w cenie noclegu. Łazienki znajdują się w korytarzu.
Czy łazienki są podzielone ze względu na płeć ?
Tak , łazienki są podzielone.
Czy pokoje w standardzie schroniskowym są podzielone na damskie i męskie?
Tak, dzielimy pokoje ze względu na płeć , dotyczy to szczególnie grup szkolnych. W przypadku wynajęcia całego pokoju przez grupę osób , taki podział nie jest przymusowy.
Co jest wliczone w cenę noclegów?
W cenę noclegów wliczony jest pościel i podatek VAT.
W jaki sposób można skorzystać w wyżywienia ?
Wyżywienie można zamówić w restauracji, która znajduje się w tym samym budynku ( ajent). Dysponujemy również pomieszczeniem kuchennym, z którego mogą korzystać goście. Na życzenie udostępniamy miejsce, w którym można spożyć posiłek.
W co wyposażone jest pomieszczenie kuchenne?
Do dyspozycji gości są lodówki, mikrofalówka, czajnik elektryczny, sztućce, talerze, kubki. W przypadku większych grup prosimy o zabranie ze sobą sztućców , talerzy, kubków.
Czy obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych?
Tak, obiekt jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku jest winda. Pokoje są ze specjalnie przystosowanymi łazienkami.
Iloma takimi pokojami dla niepełnosprawnych dysponuje obiekt?
Takie pokoje znajdują się w standardzie hotelowym. Mamy 1 pokój jednoosobowy i 2 pokoje trzyosobowe.
Czy w schronisku jest dostęp do Internetu?
Tak, goście mogą korzystać z bezpłatnego WIFI ( hasło można otrzymać na recepcji).
Czy obiekt jest czyny całą dobę?
Tak, obiekt jest czynny całą dobę, recepcja również . Obiekt jest zamykamy około godziny 24.00 jednak nie ma problemu z późniejszym wyjściem czy też powrotem.
Czy obowiązuje cisza nocna ?
Tak w godzinach 22:00-6:00. Goście, którzy przychodzą późno lub wcześnie wychodzą , nie powinni zakłócać wypoczynku pozostałym osobom.
Czy schronisku mogą przebywać osoby nie zameldowane?
Osoby nie zameldowane nie mogą przebywać w schronisku od godziny 22:00 do godziny 7:00 następnego dnia.
Czy obiekt dysponuje parkingiem, czy w pobliżu znajduje się parking?
Dysponujemy bezpłatny, niestrzeżonym parkingiem. W pobliżu znajduje się prywatny strzeżony parking.
Jakie rozrywki oferuje schronisko?
Odpłatnie można skorzystać z piłkarzyków , bilardu. Nieodpłatnie można wypożyczyć gry planszowe, Xbox. Na zewnątrz można korzystać z bieżni.
Czy obiekt jest monitorowany?
Tak ,obiekt jest monitorowany to znaczy korytarze, recepcja, wejście do obiektu. Dodatkowo zatrudniony jest pracownik ochrony.
Czy na terenie schroniska można palić i pić alkohol?
Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu dodatkowo w budynku jest zakaz palenia .
Czy obiekt dysponuje salami konferencyjnymi?
Tak, dysponujemy 5 sala konferencyjnymi.
Czy można wypożyczyć dodatkowy sprzęt?
Tak, możemy wypożyczyć laptop, rzutnik multimedialny, Flipchart, tablice sucho ścierne. Część sal jest już wyposażona w telewizory ,ekran, nagłośnienie, klimatyzację. We wszystkich sala jest dostęp do bezpłatnego Wifi. Dodatkowych informacji na temat sprzętu prezentacyjnego udziela recepcja, telefonicznie lub też mailowo.
Czy pobliżu schroniska znajdują obiekty turystyczne?
Nasze schronisko znajduje się w pobliżu Łazienek Królewskich, Zamku Ujazdowskiego, Sejmu. W ciągu 15 minut można dojechać do Starego Miasta, centrum.
Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 1 „Agrykola” w Warszawie ul. Myśliwiecka 9 działa na podstawie ustawy z dn. 7 września 1991r., o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 Nr 67, poz.329 z poź zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 28 września 1993r w sprawie rodzajów, organizacji i zasad działania placówek oświatowo – wychowawczych (Dz. U. z 1993r Nr 95 poz.434) oraz ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26.01.1982r (Dz. U. z 1997r nr 56 poz.357 z dn. 1.02.1982r z poź. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.03.2005r Dz. U. Nr 52.
Podstawowym zadaniem Schroniska jest upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku, zapewnienie uczniom noclegu, opieki wychowawczej i informacji krajoznawczo – turystycznej oraz zapewnienie miejsc noclegowych dla młodzieży uczestniczącej w organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 1 „Agrykola” imprezach sportowych. Dzięki sukcesywnej modernizacji schronisko podnosi swój standard dopasowując się do rosnących wymagań gości. Dzięki temu zyskujemy oddanych sympatyków, którzy goszczą u nas nieustannie od lat.
SSM NR 1 Agrykola to zaplecze noclegowe w rodzinnej atmosferze, malowniczy zakątek, oaza ciszy i spokoju. Znakomita lokalizacja daje możliwości wypoczynku w otoczeniu zieleni przylegającego Parku Łazienkowskiego - najpiękniejszego zespołu parkowo-pałacowego w Europie oraz panoramy na Zamek Ujazdowski.
Położenie z dala od zgiełku miasta ale gwarantujące szybkie dotarcie do oddalonego o 3 km centrum kulturalnego i handlowego Warszawy.
Położony w kompleksie sportowym, do dyspozycji gości:
Oferujemy nowoczesną bazę noclegową w dwóch standardach, dopasowana do każdego klienta:
Korty tenisowe ziemne - czynne w okresie od 1 maja do 30 października wypożyczalnia sprzętu sportowego (sprzęt rekreacyjny; rowery, łyżworolki, w zimie lodowisko - łyżwy)
Odległość od lotniska Okęcie wynosi 11 km, od dworca kolejowego Warszawa Centralna 3 km.
Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Wysoko wykwalifikowana kadra zawsze z uśmiechem służy radą i pomocą.
jest publiczną placówka oświatową wychowawczą - placówką wychowania pozaszkolnego prowadzoną przez m.st. Warszawę w formie jednostki organizacyjnej, działającą w szczególności na podstawie ustawy z dn. 7 września 1991r., o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 Nr 67, poz.329 z późn. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 28 września 1993r w sprawie rodzajów, organizacji i zasad działania placówek oświatowo – wychowawczych (Dz. U. z 1993r Nr 95 poz.434) oraz ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26.01.1982r (Dz. U. z 1997r nr 56 poz.357 z dn. 1.02.1982r z późn. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.03.2005r Dz. U. Nr 52 .
STATUT - Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nr 1 „Agrykola” Warszawa, ul. Myśliwiecka 9
STATUT - Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Nr 1 „Agrykola” Warszawa, ul. Myśliwiecka 9
STATUT - WCSM "Agrykola" PPS-MOSS "Omega" w Stręgielku
STATUT - Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” Warszawa, ul. Myśliwiecka 9
Międzyszkolny Klub Sportowy „Agrykola” zwany dalej „Klubem" jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców uczniów, nauczycieli i sympatyków.
Klub jest stowarzyszeniem w rozumieniu art. 7 ust. 4 i 5 ustawy o kulturze fizycznej i z tego tytułu podlega ewidencji oraz posiada osobowość prawną.
Klub używa pieczęci, godła, flagi, barw, odznak i znaczków organizacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Celem Klubu jest:
Klub realizuje swoje zadania statutowe we współdziałaniu z dyrektorem placówki przy której działa, radą pedagogiczną, klubami sportowymi, władzami samorządowymi i sportowymi.
Członkowie Klubu dzielą się na:
1. zwyczajnych,
2. wspierających.
Członkowie zwyczajni mają prawo do:
Członkami wspierającymi mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, które popierają cele Klubu, zostaną przyjęte przez Zarząd i zadeklarują pomoc materialno - finansową dla Klubu.
Członkowie wspierający mają prawo do:
1. Uczestniczenia bezpośrednio lub poprzez swoich delegatów w Walnych Zebraniach Klubu, z głosem doradczym.2. Zgłaszania wniosków i propozycji wobec władz Klubu.
3. Korzystania z innych uprawnień określonych przez Zarząd Klubu.
Do obowiązków członków zwyczajnych należy:
1. Branie czynnego udziału w działalności Klubu.
2. Przestrzeganie postanowień statutu i uchwał władz Klubu.
3. Godne reprezentowanie barw Klubu.
4. Płacenie składek na zasadach ustalonych przez Walne Zebranie Klubu.
Władzami Klubu są:
Kadencja władz trwa 2 lata
Wybór władz następuje w głosowaniu tajnym lub jawnym w zależności od decyzji Walnego Zebrania Klubu.
Uchwały wszystkich władz Klubu zapadają zwykłą większością głosów o ile postanowienia statutu nie stanowią inaczej.
Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu odbywa się nie później niż w ciągu miesiąca od złożenia wniosku lub podjęcia uchwały i obraduje nad sprawami, dla których zostało zwołane.
1. Do wyłącznej kompetencji Walnego Zebrania Klubu należy:
2. Walne Zebranie Klubu jest prawomocne w pierwszym terminie przy obecności co najmniej ½ członków uprawnionych do głosowania, a w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych, o ile termin ten był podany w zawiadomieniu.
3. W Walnym Zebraniu Klubu mogą brać udział z głosem doradczym osoby zaproszone przez Zarząd.
4. O terminie, miejscu i porządku obrad Walnego Zebrania Zarząd zawiadamia członków co najmniej na 14 dni przed zebraniem.
Do zadań Zarządu Klubu należy kierowanie bieżąca działalnością Klubu w okresach pomiędzy Walnymi Zebraniami Klubu, a w szczególności:
W przypadku powstania wakatu w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej - władzom tym przysługuje prawo uzupełnienia swojego składu o nowych członków spośród członków Klubu. Liczba tych osób nie może przekroczyć 1/3 pochodzących z wyboru.
Dla ważności oświadczeń w zakresie praw, podejmowaniazobowiązań majątkowych oraz udzielenia pełnomocnictw wymagane są podpisy dwóch osób spośród następujących: Prezesa, V-ce Prezesa, Sekretarza, dwóch upoważnionych członków Zarządu.
Zmiany statutu Klubu wymagają uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów przy obecnościco najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” w Warszawie ul. Myśliwiecka 9 działa na podstawie:
Cele i zadania placówek wchodzących w skład Centrum są określone w odrębnych statutach.
Rozdział III
Nazwa placówki
Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, 00-459 Warszawa ul. Myśliwiecka 9
Za funkcjonowanie Centrum odpowiadają:
Dyrektor powołuje wicedyrektorów oraz kierownika Pozaszkolnej Placówki Specjalistycznej – Międzyszkolnego Ośrodka Sportowo – Szkoleniowego „Omega” w Stręgielku.
Organizacja i zasady funkcjonowania placówek wchodzących w skład Centrum są określone w odrębnych statutach.
Placówka opracowuje własne programy i plan pracy.
Uregulowania dotyczące pracowników placówek wchodzących w skład Centrum są zawarte w odrębnych statutach.
WCSM Agrykola w Warszawie jest publiczną placówka oświatową wychowawczą - placówką wychowania pozaszkolnego prowadzoną przez m.st. Warszawę w formie jednostki organizacyjnej, działającą w szczególności na podstawie ustawy z dn. 7 września 1991r., o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 Nr 67, poz.329 z późn. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 28 września 1993r w sprawie rodzajów, organizacji i zasad działania placówek oświatowo – wychowawczych (Dz. U. z 1993r Nr 95 poz.434) oraz ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26.01.1982r (Dz. U. z 1997r nr 56 poz.357 z dn. 1.02.1982r z późn. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.03.2005r Dz. U. Nr 52 .
Ośrodek realizuje zadania określone w ustawie w szczególności:
Z dniem 1 stycznia 2007 r. pkt. 3 d brzmi:
Prowadzenie działalności gospodarczej jako jednostka budżetowa.
Uchwałą Rady m. st. Warszawy nr LXXXIV/2871/2006 podjętą dn. 26.10.2006 z dniem 1 stycznia 2007 Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” zostanie przekształcone w jednostkę budżetową Miasta Stołecznego Warszawy
Dyrektor: mgr Mirosław Robak
Wicedyrektor: ds. pedagogicznych mgr Wioletta Marczewska
Wicedyrektor : ds. administracyjnych mgr Agnieszka Frontczak-Żelazna
Wicedyrektor: ds. filii schroniska nr 1 WCSM Agrykola mgr Marta Kalista
Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 1 „Agrykola” w Warszawie ul. Myśliwiecka 9 działa na podstawie ustawy z dn. 7 września 1991r., o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 Nr 67, poz.329 z poź zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 28 września 1993r w sprawie rodzajów, organizacji i zasad działania placówek oświatowo – wychowawczych (Dz. U. z 1993r Nr 95 poz.434) oraz ustawy Karta Nauczyciela z dn. 26.01.1982r (Dz. U. z 1997r nr 56 poz.357 z dn. 1.02.1982r z poź. zmianami), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.03.2005r Dz. U. Nr 52.
Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 1 „Agrykola”, zwane dalej Schroniskiem jest publiczną placówką oświatowo – wychowawczą. Organem prowadzącym Schronisko jest m. st. Warszawa
Podstawowym zadaniem Schroniska jest upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku, zapewnienie uczniom noclegu, opieki wychowawczej i informacji krajoznawczo – turystycznej oraz zapewnienie miejsc noclegowych dla młodzieży uczestniczącej w organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 1 „Agrykola” imprezach sportowych. W Schronisku są organizowane zajęcia praktyczne dla uczniów szkół, o profilu gastronomicznym, turystyczno –hotelarskim. Schronisko może prowadzić gabinet fizykoterapii, odnowy biologicznej i rehabilitacji. Schronisko może prowadzić Biuro Informacyjno – Turystyczne.
Nazwa i adres placówki mają następujące brzmienie: Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 1 „Agrykola”, 00-459 Warszawa ul. Myśliwiecka 9 Ustalona nazwa jest używana przez Schronisko w pełnym brzmieniu; na pieczęciach i stemplach może być używany czytelny skrót nazwy. Schronisko używa pieczęci podłużnej zawierającej napis: Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” 00-459 Warszawa ul. Myśliwiecka 9 Na budynku Schroniska umieszczona jest tablica z napisem „Szkolne Schronisko Młodzieżowe” (duże białe litery na zielonym tle). Rozdział III Organy Centrum
Schronisko jest zorganizowane jako schronisko stałe, czynne cały rok. Schronisko dysponuje: Miejscami w salach zbiorowych oraz pokojach 1 – 4 osobowych Zapleczem gastronomicznym z możliwością zamówienia całodziennego wyżywienia lub wybranych posiłków oraz przygotowania własnego posiłku (bez gotowani) Schronisko posiada kategorie I
Szczegółową organizację na dany rok szkolny określa arkusz organizacyjny placówki, opracowany przez dyrektora Schroniska do 15 maja każdego roku.
Arkusz organizacyjny placówki na każdy rok zatwierdza organ prowadzący placówkę.
Placówka opracowuje własne programy i plan pracy. Rozdział V Zasady funkcjonowania schroniska
Prawo do korzystania ze schroniska przysługuje młodzieży szkolnej, studenckiej, nauczycielom, nauczycielom akademickim, innym pracownikom oświaty oraz członkom Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych jak również turystom zagranicznym posiadającym legitymacje ze znaczkiem „IYHF” lub legitymację własnego stowarzyszenia. Z noclegu w schronisku, w miarę wolnych miejsc, mogą korzystać również inne osoby. Z gabinetu fizykoterapii, odnowy biologicznej i rehabilitacji mogą korzystać uczestnicy zajęć prowadzonych przez MOS Nr 1 „Agrykola” na zasadach określonych przez dyrektora, w miarę wolnych miejsc inne osoby. Pracownik schroniska w uzasadnionych przypadkach (np. w razie zgłoszenia się osoby będącej pod wpływem narkotyków, alkoholu lub zachowującej się w sposób niezgodny z zasadami współżycia społecznego) ma prawo odmówić przyjęcia turysty na nocleg. Schronisko prowadzi rezerwację miejsc noclegowych dla szkolnych grup wycieczkowych oraz osób indywidualnych w pokojach o podwyższonym standardzie według zasad ustalonych przez dyrektora schroniska i określonych w regulaminie schroniska. Turyści indywidualni i w grupach poniżej 5 osób są przyjmowani na noclegi bezpośrednio w schronisku w miarę wolnych miejsc, z tym że pierwszeństwo ma młodzież szkolna. Zespoły wycieczkowe i pojedynczy turyści w miarę możliwości mogą być przyjmowani do schroniska także na pobyt dzienny za opłatą 25 % stawki noclegowej. Nie dotyczy to pokoi o podwyższonym standardzie, gdzie opłata ta jest już wliczona w cenę pokoju.
Ze schroniska można korzystać nie dłużej niż przez 3 kolejne noce, chyba że są wolne miejsca i dyrektor schroniska wyrazi zgodę na przedłużenie pobytu. Nie dotyczy to pokoi o podwyższonym standardzie, z których można korzystać zgodnie z osobistymi potrzebami. Doba w schronisku trwa od godziny 14.00 do godziny 12.00 dnia następnego. W pokojach o podwyższonym standardzie od godziny 14. do godziny 12 dnia następnego.
Szczegółowe zasady organizacji i funkcjonowania schroniska reguluje wewnętrzny regulamin opracowany przez dyrektora schroniska w oparciu o obowiązujące przepisy. We wszystkich nie ujętych w statucie i regulaminie schroniska o którym mowa w ust.1, a dotyczących toku życia w schronisku, jak zapewnienie porządku, ochrony mienia, przestrzegania zasad współżycia społecznego korzystający ze schroniska są obowiązani stosować się do wskazań dyrektora placówki. Rozdział VI Pracownicy
W schronisku zatrudnieni są pracownicy pedagogiczni, ekonomiczni, administracyjni oraz pracownicy obsługi. Zakres obowiązków pracowników określa dyrektor zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zasady zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników określają odrębne przepisy. Rozdział VII Działalność administracyjna, finansowa i gospodarcza
Schronisko jest zakładem budżetowym. Schronisko prowadzi gospodarkę finansową i materiałową zgodnie z odrębnymi przepisami Schronisko prowadzi i przechowuje dokumentację zgodnie z obowiązującymi przepisami Obsługę finansową prowadzi MBFO ul. Hoża
Za usługi noclegowe świadczone przez schronisko pobierane są opłaty według cennika. Wysokość opłat ustala organ prowadzący. Rozdział VIII Współpraca ze stowarzyszeniami i organizacjami
Schronisko może współpracować z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych oraz innymi organizacjami i stowarzyszeniami.
Andrzej SIKORSKI ur. 12 grudnia 1953 Trener : Wiktor Stasiuk Po ukończeniu wieku juniora piłkarz Gwardii Warszawa. Był reprezentantem Polski U-23. W I rep. kraju zagrał jeden mecz w którym Polska pokonała Haitii 3-1. |
|
Andrzej JANKOWSKI ur. 19 grudnia 1957 Trener: Wiktor Stasiuk W Agrykoli w latach 1971-75. W swojej seniorskiej karierze na zmianę reprezentował barwy dwóch największych warszawskich klubów: Polonii (75/76 i 78-82; II liga) oraz Legii (76-78) w której zaliczył 8 występów w ekstraklasie. Wielokrotnie powoływany do rep. młodzieżowych kraju . |
|
Wiesław RUTKOWSKI ur. 16 lipca 1959 Trener: Wiktor Stasiuk Jego seniorska kariera związana jest przede wszystkim z warszawską Gwardią. W latach dziewięćdziesiątych był podstawowym bramkarzem drużyny która m.in. w sezonie 1981/82 była objawieniem rozgrywek I ligi. Grał w niej wówczas tercet napastników Dziekanowski -Baran-Banaszkiewicz. |
|
Jacek KAZIMIERSKI ur.17 sierpnia 1959 Trener: Mirosław Jabłoński i Wiktor Stasiuk Po ukończeniu wieku juniora przez wiele lat bronił bramki Legii Warszawa. W późniejszym okresie swojej kariery był piłkarzem Olimpiakosu Pireus i KAA Genk. 23 razy wystąpił w I rep. Polski. Dwukrotnie uczestniczył w finałach MŚ (1982,1986). Dwukrotnie z Legią zdobył PP (1980 i 1981). Wystąpił w 225 meczach polskiej ligi. Był wielokrotnym rep. Polski drużyn młodzieżowych, m.in. IV m. Na MŚ U-20 w 1979r. Po zakończeniu kariery został cenionym trenerem bramkarzy. Obecnie Wisła Kraków. |
|
Andrzej TOMCZYK ur. 23 stycznia 1961 Trenerzy: Jerzy Rudzik, Wiktor Stasiuk Napastnik, który z drużyny juniorów Agrykoli na 5 lat trafił do Hutnika (1978-83), a następnie grał w Legii (16 występów w I lidze – 3 bramki). W sezonie 1988/89 piłkarz Igloopolu Dębica. |
|
Ireneusz WÓJCIK ur.24 kwietnia 1962 Trenerzy: Jerzy Rudzik, Wiktor Stasiuk Wychowanek Agrykoli, który grał w warszawskich klubach: Polonez, Gwardia i Hutnik. W sezonach 1982/83 i 1984/85 występował w Legii dla której w 10 spotkaniach I ligi strzelił 2 bramki. |
|
Adam OLSZEWSKI ur.18 sierpnia 1964 Trener: Mirosław Jabłoński Po opuszczeniu Agrykoli przez wiele lat grał w Gwardii Warszawa (1983-88). W sezonie 1988/89 występował w I-ligowej Olimpii Poznań. Po zakończeniu kariery jest trenerem. |
|
Zbigniew TIETZ ur. 13 listopada 1964 Trener: Wiktor Stasiuk W Agrykoli w latach 1977-83. Następnie grał w Gwardii (1983-92) i Polonii (1992-95). W barwach Polonii w sezonie 93/94 rozegrał 20 spotkań w ekstraklasie. |
|
Tomasz CEBULA ur. 31 marca 1966 Trener: Wiktor Stasiuk W lidze polskiej rozegrał 245 spotkań w których zdobył 30 bramek. Grał w Legii, Zagłębiu Lubin, Igloopolu Dębica, ŁKS Łódź (MP 1997/98) i Śląsku Wrocław. Występował również w klubach izraelskich: Hapoel Petah Tikva i Hapoel Irony Rishon le-Zion a na koniec kariery w lidze chińskiej. Rozegrał 10 meczów w I rep. Polski. Był wielokrotnym reprezentantem drużyn młodzieżowych, m.in. III m w ME U-18 w 1984. |
|
Arkadiusz GMUR ur.15 października 1966 Trener: Edward Klejndinst Po ukończeniu wieku juniora przez wiele sezonów występował w Legii Warszawa z którą zdobył MP (1994) oraz trzykrotnie PP (1989,1990 i 1994). Rozegrał jeden mecz w I rep. Polski – 5 lipca 1992 (Gwatemala-Polska 2-2). Od sezonu 1995/96 piłkarz klubów duńskiej ligi. M.in. w 1996 zdobył Puchar Danii w barwach Aarhus GF. |
|
Piotr TOPCZEWSKI ur. 13 kwietnia 1971 Trener: Wiktor Stasiuk W swojej seniorskiej karierze występował m. in. w I-Ligowym Motorze Lublin (42 występy w latach 1990-92). Powoływany do młodzieżowych reprezentacji kraju. Po ukończeniu kariery piłkarskiej trener drużyn młodzieżowych w Legionovii . |
|
Tomasz JARZĘBOWSKI ur.16 listopada 1978 Trener: Wiesław Golonka W Agrykoli od sierpnia 1994 do ukończenia wieku juniora (czerwiec 1998). Przez kolejnych 9 sezonów piłkarz Legii Warszawa z którą w sezonie 2001/02 zdobył MP i Puchar Ligi. Od sezonu 2005/06 zawodnik GKS Bełchatów – v/ce MP w rozgrywkach 2006/07. Dwukrotny rep. I drużyny narodowej : z Belgią 1-3 (30.04.2003) i USA 1-1 (12.07.2004). Wielokrotnie powoływany do reprezentacji młodzieżowych Polski. |
|
Michał PULKOWSKI ur.1 stycznia 1979 Trener: Wiesław Golonka W Agrykoli od 7 roku życia do ukończenia wieku juniora. W okresie studiów gracz wielu drużyn z Warszawy i okolic. M.in. Legii II, Świtu N. Dwór, Hutnika, Znicza Pruszków. Od sezonu 2005/06 piłkarz Ruchu Chorzów z którym najpierw wywalczył awans do ekstraklasy a obecnie z powodzeniem gra na tym poziomie rozgrywek. |
|
Robert GUBIEC ur.19 lutego 1979 Trener: Wiesław Golonka W Agrykoli od sierpnia 1994 do grudnia 1998. Wówczas zgłosiła się po niego stołeczna Polonia, którą reprezentował do końca 2003 roku. Następnie gracz II-ligowej drużyny Stasiak Opoczno a od sezonu 2004/05 do czerwca 2007 piłkarz Wisły Płock z którą zdobył PP (2005/06) oraz Superpuchar. Obecnie występuje w AS Rodos – Grecja. Wielokrotnie powoływany do rep. młodzieżowych kraju. Ma również za sobą występ w II rep. kraju przeciwko II rep. Niemiec. |
|
Wojciech SZCZĘSNY ur.18 kwietnia 1990 Trener: Jacek Rutkowski Jest wychowankiem Agrykoli z której został wytransferowany do Legii Warszawa by wiosną 2006 ponownie bronić barw Agrykoli na zasadzie wypożyczenia. Na początku sezonu 2006/07 przeszedł do Arsenalu Londyn, gdzie gra w drużynach młodzieżowych. Uznany za najlepszego bramkarza Europy U-18. Rozegrał mecz w reprezentacji Europy przeciwko Afryce rozegrany w Barcelonie. Na swoim koncie ma także kilkanaście występów w młodzieżowych rep. kraju. Znajdował się w kadrze U-20 na MŚ w 2007 roku. |
Powyższe zestawienie obejmuje wychowanków MKS Agrykola, którzy trafili na boiska polskiej ekstraklasy. Wyjątek stanowi Wojtek Szczęsny, który ze względu na dotychczasowe osiągnięcia, a nade wszystko z racji jego spektakularnego transferu do "Arsenalu" Londyn, jest w tej chwili wspaniałą wizytówką klubu. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że zarówno w przeszłości jak i obecnie w Warszawie i jej okolicach nie ma zespołu, w którym nie występowaliby zawodnicy rozpoczynający swą piłkarską edukację właśnie u nas. Dawniej byli to m. in. Adam Łukaszewicz, Marek Topczewski, Dariusz Śledziewski, Grzegorz Woicki a także Janusz Wójcik, który później prowadził jako szkoleniowiec m.in. zespół narodowy.
Obecnie kibicom piłki nożnej znane są nazwiska takich piłkarzy, jak: Daniel Mąka i Maciej Tataj (obaj "Polonia"), Adrian Bieniek, Paweł Pazdan i Adrian Paluchowski (wszyscy "Znicz" Pruszków), Wojciech Wocial i Maciej Tomczyk ("Legia"), Bartłomiej Pacuszka ("Twente Enshede - Holandia) bracia Michał, Mateusz i Daniel Pyrka (HFC Hummene - I liga Słowacka). Ci ostatni to bardzo młodzi zawodnicy, o których na pewno jeszcze usłyszymy. Nie sposób wymienić wszystkich bo lista jest naprawdę długa.
Adrian Bieniek |
Adrian Paluchowski |
|
Wojciech Wocial |
Maciej Tomczyk |
Maciej Tataj |
Mateusz Pyrka, Daniel Pyrka, Michał Pyrka |
Przepiękna lokalizacja w parku w samym centrum Warszawy. Idealne miejsce do odpoczynku jak i baza wypadowa do zwiedzania Warszawy. Nieopodal znajdują się Park Ujazdowski, Stare Miasto, Pałac w Wilanowie czy Trakt Królewski. W pobliżu znajdują się teatry, muzea, kina, czy galerie. Ośrodek jest całoroczny, wpisany do rejestru międzynarodowych schronisk światowej organizacji Hostelling International.
ul. Myśliwiecka 9
Warszawa, Polska
Telefon recepcja :+48 22 6229110
sekretariat :+48 22 6229107
FAX:+48 22 6229105